NIEDZIELA – CHRZTU PAŃSKIEGO

Sty
  1. Dzisiaj po Prymarii będzie zmiana tajemnic różańcowych, a składka jest przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. Mamy do uregulowania z grudnia rachunki za gaz i prąd w kościele – łącznie trzy tysiące i za instalację światłowodów i kamery – sześć tysięcy.
  2. Także dzisiaj kolędnicy misyjni po niektórych Mszach św. przedstawią ponownie krótką inscenizację o tematyce misyjnej, a po Mszach św. dzieci te będą zbierały ofiary do puszek na konkretne projekty misyjne, realizowane przez naszych diecezjalnych misjonarzy.
  3. W niedzielę za tydzień Kościół Katolicki w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu.
  4. Bóg zapłać dobrodziejom przesyłającym ofiary na cele inwestycyjne na konto parafialne i tym, którzy składają je w kopertach. Serdecznie dziękujemy.
  5. W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy: w środę – św. Hilarego, bpa i dra Kośc.; w sobotę – bł. Pawła Mannę, kapł. Obchodzącym imieniny, urodziny i rocznice składamy z serca płynące życzenia.
  6. Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o ustanie pandemii koronawirusa odbywa się w dni powszednie o 17.30, a w niedzielę i uroczystości o godzinie 16.30. W najbliższy czwartek będzie adoracja w ciszy od 20.00 do 21.00.
  7. Istnieje możliwość uczestniczenia w nabożeństwach transmitowanych z naszego kościoła przez Internet. Aby zalogować się do naszej strony trzeba wybrać: WWW.swstkostka.pl; następnie – Aktualności, a potem: Transmisja nabożeństw.
  8. Prosimy uprzejmie o przestrzeganie przepisów sanitarnych: noszenie maseczek i zachowywanie limitu odległości. W naszym kościele może być na nabożeństwie 35 osób.
  9. Zgodnie z rozporządzeniem Ks. Biskupa Ordynariusza zapraszamy naszych Drogich Parafian na Mszę św. kolędową, ofiarowaną za Was i na błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem dla Waszych domów i Rodzin:

– 11 I, w poniedziałek, godz. 18.00: ul. Partyzantów, Zielona, Ekumeniczna, Muchy, Godowskiego, Armii Krajowej, Solidarności, Jezuitów i Popiełuszki;

– 14 I, w czwartek, godz. 18.00: Spacerowa, Pszenna, Pasterska, Pędrackiego, Owocowa, Agrestowa, Gucwy, Św. Brata Alberta;

– 15 I, w piątek, godz. 18.00: Liściasta (cała), Dobrzańskiego, Korfantego, Boszka, Okulickiego;

– 16 I, w sobotę, godz. 18.00: Czarna Droga, Jarzynowa, Zawilcowa, Krakowska (cała);

– 17 I, w niedzielę, godz. 14.00: Stroma, Gajowa, Mikołajczyka, Ruczaj, Kryształowa, Perłowa, Norwida.

1. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” (por. J 15,5-9), obchodzony będzie od 18 do 25 stycznia. Centralne nabożeństwo ekumeniczne odbędzie się w bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi, 23 stycznia o godz. 18.00, pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego. Kazanie wygłosi bp Jerzy Samiec, biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce i Prezes Polskiej Rady Ekumenicznej.
  2. Sejm RP ogłosił rok 2021 Rokiem Cypriana Kamila Norwida (1821-2021). Jan Paweł nazwał Norwida „jednym z największych poetów i myślicieli, jakich wydała chrześcijańska Europa” który „pozostawił dzieło, z którego emanuje światło pozwalające wejść głębiej w prawdę naszego bycia człowiekiem, chrześcijaninem, Europejczykiem i Polakiem”. „W roku 2021 upłynie 200 lat od urodzenia Cypriana Kamila Norwida. Był poetą, dramatopisarzem, prozaikiem, artystą sztuk pięknych i myślicielem.
  3. Niedziela Słowa Bożego – 21 stycznia . Została ona ustanowiona motu proprio papieża Franciszka Aperuit illis i wyznaczona na III niedzielę okresu zwykłego. Ideą tego dnia jest pogłębianie świadomości znaczenia Pisma Świętego w życiu wierzących oraz w liturgii, która włącza w żywy i stały dialog z Bogiem. „Poprzez teksty biblijne odczytywane podczas liturgii, to sam Bóg mówi do swojego ludu i sam Chrystus głosi swoją Ewangelię” – czytamy w nocie Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.
  4. Papież ogłosił „Rok Świętego Józefa”. „Ukochany ojciec, ojciec czułości, w posłuszeństwie i w gościnności; ojciec twórczej odwagi, robotnik, zawsze w cieniu” – tymi słowami Papież opisuje w czuły i poruszający sposób św. Józefa. Czyni to w Liście apostolskim „Patris corde – Z ojcowskim sercem”, opublikowanym z okazji 150. rocznicy ogłoszenia Oblubieńca Maryi patronem Kościoła katolickiego. To właśnie błogosławiony Pius IX, dekretem Quemadmodum Deus, podpisanym 8 grudnia 1870 r., obdarzył tym tytułem świętego Józefa. Dla uczczenia tej rocznicy Papież Franciszek ogłosił specjalny „Rok” poświęcony Opiekunowi Jezusa, który będzie trwał do 8 grudnia 2021 roku.

Na czas darowany nam przez Boga, prośmy o Jego błogosławieństwo.